Do kina można wyjść taniej

Ostatni czas obfituje w premiery filmowe i zapewne już planujesz wyjście do kina ze znajomymi lub swoją drugą połową. Częste wyjścia do kina, niestety nie należą do najtańszych i mogą uszczuplić Twój domowy budżet. Sprawdź jak wydawać mniej i oglądać jeszcze więcej. Ceny biletów do kina rosną w ostatnim czasie z różnych powodów. Inaczej zapłacimy za wersję 2D, 3D, Real D 3 D, IMAX 3D, 4D, czy nawet 7D. Przy filmach 3D musimy oczywiście również zapłacić za wypożyczenie okularów, dzięki którym obejrzymy film we wszystkich wymiarach. Znajomym zdarzyło się nawet zapłacić za film w 3D i wypożyczyć okulary, ale film został zaserwowany w 2D, ponieważ kino nie miało możliwości puszczenia go w trójwymiarze. Reklamacji nie przyjmowali, bo film został obejrzany.

Niestety w kinach będzie drożej

Ceny biletów będą zapewne rosły dalej razem z wprowadzaniem kolejnych nowinek. Niektóre z nich będziemy w stanie zauważyć gołym okiem. Inne będziemy musieli brać na wiarę i płacić więcej. Co zrobić, żeby regularne wyjścia do kina nie drenowały naszego domowego budżetu? Najprostszą odpowiedzią byłoby “nie chodzić do kina tak często”. Są jednak osoby, dla których cotygodniowy seans filmowy, to znakomita forma relaksu i spędzenia czasu ze znajomymi. Rodzinny wypad do kina w weekend, również jest ciekawym rozwiązaniem, chociaż w tym przypadku koszty są odpowiednio większe.

Promocje w multipleksach

monety banknoty euro
flickr.com

Jednym ze sposobów obniżenia kosztów przez kinomaniaków, jest korzystanie z licznych promocji oferowanych przez multipleksy. W Irlandii na przykład w sieci Cineworld za €21.90 (niecałe 100 zł), otrzymamy kartę “Unlimited Card”. Dzięki której nie tylko przez cały miesiąc, będziemy mogli chodzić dzień w dzień do kina, na tyle filmów, ile tylko zdołamy obejrzeć. Dodatkowo otrzymujemy również 10% zniżki na posiłki i napoje. Dla porównania, jakie promocje oferują kina w Polsce? W Multikinie mamy kilka różnych promocji, dzięki którym zapłacimy mniej.

Rodzina leci do kina

Rodzic przy zakupie biletu ulgowego dla dziecka na ten sam film, za swój zapłaci 3 zł mniej. Bilety rodzinne może kupić dwoje rodziców lub opiekunów (maksymalnie dwa bilety), a promocja obowiązuje wyłącznie na seanse filmowe 2D i 3D. Bez ograniczeń wiekowych wyświetlane przez cały tydzień, rozpoczynające się do godziny 17 (włącznie). Tej promocji nie możemy również łączyć z innymi. Akcja trwa do 31 grudnia we wszystkich kinach sieci Multikino i Silver Screen.

Filmowe Wtorki

Z tej oferty będziemy mogli skorzystać, gdy polubimy fanpage Multikina na facebooku. Na fanpage’u Multikino Polska umieszczony jest kod, upoważniający każdego użytkownika do zakupu biletu na filmy 2D, w promocyjnej cenie w każdy wtorek. Ceny biletów różnią się w poszczególnych kinach (od 13 do 17 złotych). Aby skorzystać z akcji trzeba przyjść do kina z wydrukowanym kodem lub pokazać zdjęcie kodu na ekranie telefonu komórkowego. Kod znajduje się w aplikacji “Bilety, kody, promocje”, na profilu Multikina na Facebooku. Na podstawie jednego kodu można kupić jeden bilet. Przy zakupie kilku biletów w trakcie jednej transakcji, konieczne jest posiadanie tylu kodów ile kupowanych biletów.

Akcja nie obowiązuje na filmy 3D, na projekcje w salach Platinum oraz projekcje specjalne. Takie jak: Maratony Filmowe, transmisje i retransmisje wydarzeń sportowych i muzycznych. Poranki, Operę HD, Kino Na Obcasach, Multibabykino, pokazy Akademii Filmowej lub pokazy na zaproszenia. Bilet można zakupić wyłącznie w kasie kina. Wyłączona jest możliwość zakupu biletu promocyjnego, poprzez stronę multikino.pl. Akcja nie łączy się również z innymi promocjami prowadzonymi przez Multikino.