O blogu

Droga do bogactwa nie jest łatwa i nie zamierzam wciskać Ci kitu, że w tydzień staniesz się milionerem. Lub podsuwać magiczne metody, które sprawią, że nagle będziesz zarabiał tysiące złotych dziennie pracując po kilkanaście minut. Jeśli spodziewałeś się takich informacji, to muszę cię rozczarować. Nic takiego na tym blogu nie znajdziesz. Chcę w praktyczny sposób pokazać Ci, jak za pomocą trzech ważnych elementów, można stać się bogatym człowiekiem. Są to: oszczędzanie, zarabianie oraz inwestowanie. Wydaje się proste prawda? W rzeczywistości wcale takie nie jest. Jako bloger finansowy dobrze o tym wiem.

Oszczędzanie

skuteczne metody oszczędzania na żywności rachunki
pexels.com

Pierwszym krokiem jest oszczędzanie pieniędzy. Oszczędzanie można sprowadzić do prostego równania. Przychody minus wydatki równa się oszczędności. Sprawa wydaje się prosta, jednak w praktyce bardzo często okazuje się, że stworzenie budżetu domowego oraz jego monitorowanie, nie jest wcale takie proste. W kolejnych wpisach będę Ci pokazywał, jak poradzić sobie z tym zadaniem.

Zarabianie

Drugi istotny element to zarabianie. W czym problem, przecież pracuję na etacie zapyta wiele osób. Czy jednak Twoje zarobki są zadowalające, czy Twoja praca daje Ci satysfakcję? Czy może czekasz żeby „odwalić swoje 8 godzin” i wyjść z biura? Jeśli tak to czas na zmiany. Nie, nie namawiam Cię od razu do rzucenia pracy i stworzenia biznesu. Choć dla części osób, może się to okazać doskonałym rozwiązaniem. Chcę Ci pokazać jak się zmotywować do pracy nawet, gdy jej nie lubisz, co zrobić, aby dostać podwyżkę oraz jak znaleźć dodatkowe źródła pieniędzy. Stare powiedzenie brzmi: „Pieniądze leżą na ulicy, trzeba tylko się po nie schylić.”
Ja bym to nieco zmienił i bardziej dostosował do współczesnego świata: „Pieniądze są w Internecie, trzeba tylko umieć je odnaleźć.” Internet daje nam ogromne możliwości. Możemy znaleźć wiele cennych informacji bez żadnych opłat. Masz możliwość sprzedawania swoich usług oraz produktów. I wreszcie możemy zarabiać prawdziwe pieniądze w wirtualnym świecie.

Inwestowanie

monety oszczędzanie wzrost oszczędności
pexels.com

Początkowo z cała pewnością, nie będzie tutaj zbyt wiele informacji na temat inwestowania. Szczególnie na temat inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz innych ryzykownych opcji. Z cała pewnością, co jakiś czas pokażę Ci jak można bezpieczny sposób pomnażać pieniądze.

Dla kogo jest ten blog?

Jeżeli Twoje finanse nie wystarczają na spokojne życie, a w drugiej połowie miesiąca nie masz już pieniędzy, to bardzo dobrze trafiłeś. Przeczytasz tu wiele cennych informacji, które pomogą Ci w skuteczny sposób zapanować nad finansami osobistymi. Podpowiem Ci również, jak wyjść z długów i pozbyć się kredytów oraz znaleźć dodatkowe źródło dochodu. Zapraszam do lektury.