Odznaki w systemie transakcyjnym mBanku

Co ciekawe wielu klientów mBanku, nadal tęskni do starego, bardziej przejrzystego serwisu transakcyjnego. Niestety nie dostępnego już pod adresem mbank.com.pl. Nowy serwis to adres online.mbank.pl/pl/login. W obu przypadkach oczywiście z przedrostkiem protokołu https:// na początku. Ale przejdźmy do sedna, czyli odznaki „Podróżnik”, którą automatycznie dostajemy w mGrze. Jak informuje mBank, w grze tej nie chodzi o wygraną. Ma ona na celu zapoznanie użytkownika z nowym systemem transakcyjnym.
Opinie klientów na temat mGry są podzielone. Jedni, zwłaszcza starsi, uważają, że wymyślanie takich rzeczy to strata czasu. Inni są pozytywnie lub obojętnie nastawieni. Nie będę wnikał w szczegóły, ponieważ ilu klientów, tyle opinii. Przedstawię treść komunikatu, który dostajemy w ramach „Podsumowania osiągnięć” od mBanku po pierwszym logowaniu:

Podróżnik

umysł podświadomość psychologia nawyki finansowe
pexels.com

Jeżeli właśnie z powodzeniem zalogowałeś się do nowego serwisu transkacyjnego w mBank,u to otrzymasz stosowny komunikat. Twierdzący, że rozpocząłeś podróż po świecie własnych finansów. Zasłużyłeś na pierwszą odznakę w mGRZE – odznakę Podróżnika. Nowy serwis transakcyjny mBanku wyposażono w wiele nieznanych dotąd funkcji. Sam bank gwarantuje, że niektóre z nich będą dla Ciebie prawdziwym odkryciem. Jeżeli chcesz to przetestuj je i poznaj, a przekonasz się, jak bardzo są przydatne. Na przykład mNAWIGACJA FINANSOWA. Zobaczysz, że przyda Ci się nie tylko w podróży.

Zasady mGRY

Poznawanie nowych narzędzi w serwisie mBanku ułatwić ma mGRA, w której za wykonanie określonych zadań, będziesz otrzymywać wirtualne odznaki. Po zdobyciu nowej odznaki otrzymasz powiadomienie na stronie głównej serwisu. Jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień z mGRY, możesz je wyłączyć w panelu Ustawień. Przechodząc do opcji – Usług rachunku. Zasady mGRY są dość jasne. Za poznawanie nowych funkcji serwisu będziesz otrzymywał odznaki mODKRYWCY. Odznakę otrzymasz za wykonanie łącznie wszystkich zadań wskazanych w danej kategorii. Czeka tu na Ciebie 7 odznak w 7 kategoriach, a właściwie już tylko 6, ponieważ kategorię „Pierwsze logowanie” masz już przecież zaliczoną. Za korzystanie z produktów oraz usług mBanku będziesz otrzymywać odznaki transakcyjne.

Kolejne odznaki

Odznakę otrzymasz za wykonanie pojedynczego zadania w każdej z 11 kategorii. Wszystko zostało podzielone na odpowiednie poziomy, przez specjalistów banku. Każda kategoria składa się z trzech zadań, które wykonuje się kolejno, a stopień trudności zadań wzrasta. O stopniu trudności informuje ilość gwiazdek przy odznace. W Panelu Ustawień osobistych rachunku możesz połączyć mGRĘ ze swoim profilem na Facebooku. Zyskasz wówczas możliwość umieszczania zdobytych odznak, na swoim profilu oraz aktywujesz Ranking. Porównasz w nim swój aktualny wynik, czyli liczba zdobytych gwiazdek z wynikiem Twoich znajomych, którzy także mają rachunek w mBanku i połączyli mGRĘ z Facebookiem.