Potęga podświadomości – jak stosować?

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że mamy podświadomość. Tylko nieliczni wiedzą coś więcej na ten temat. I jest tylko niewielka grupa ludzi, która dokładnie wie, co to jest potęga podświadomości i wie jak ją wykorzystać. Skutecznie programując, niczym komputer, aby wpływała na nas pozytywnie.

Jak działa potęga podświadomości?

Twoja podświadomość jest realną i integralną częścią ciebie. Jest bardzo podobna do super komputera, który ma ci służyć i tworzyć twoje życiowe doświadczenia, aby cię wspierać w osiągnięciu sukcesu. Przez całe swoje życie programujesz swoją podświadomość nawykami, w jaki sposób myślisz i jakie masz przekonania. Tak jak z innymi nawykami, myśli, które sobie powtarzasz stają się nowymi nawykami. Nie ma tutaj różnicy między nawykiem wiązania butów czy nawykiem myślenia na jakiś temat. Powtarzanie kreuje nawyk. Nawyki powstają poprzez słuchanie tych, którzy są dla ciebie ważni, rodzice, opiekunowie oraz poprzez doświadczanie twoich przekonań, które pomagają ci postrzegać świat, w którym żyjesz.

Specyficznym problemem jest to, że oprogramowanie, które zostało wprowadzone do twojej podświadomości można określić często jako wadliwe. Inaczej mówiąc zawierające wirus. Przykładem takiego wadliwego oprogramowania mogą być nawyki myśli. W których mówisz do siebie, że nie potrafisz czegoś zrobić, że nie możesz czegoś mieć, że na coś nie zasługujesz. Wyobraź sobie, co się dzieje gdy taka informacja z wirusem dostaje się do komputera – takie instrukcje powodują konflikt i w ostateczności brak zamierzonego rezultatu.

Kreowanie nawyków

monety oszczędzanie wzrost oszczędności
pexels.com

Nasza rzeczywistość jest odbiciem lustrzanym tego, co jest w środku. Rzeczywistość, tak samo jak nasze myśli jest wibrującą energią. Energia twoich myśli z kolei wpływa na rzeczywistość. To, na czym się skupiasz – przyciągasz. Posłuchaj teraz twojego wewnętrznego głosu. Czego boi się twój umysł? W co wierzy? Co sobie codziennie powtarzasz? Jaki prowadzisz ze sobą dialog wewnętrzny? Co robi twój umysł kiedy twój nowy pomysł jest w konflikcie z podświadomością? Większość czasu, nie jesteś świadomy twojego dialogu wewnętrznego. Przemierzasz dzień na autopilocie. Większość twojego działania i tego, co mówisz, to powtarzanie danych przechowywanych w podświadomości. Tak jest łatwiej. Wyobraź sobie jakby to było gdybyś za każdym razem musiał się uczyć jak myć zęby, jak zawiązywać buty? Posiadając „magazyn” nawyków w podświadomości większość naszych zachowań w ciągu dnia jest zautomatyzowana.

Bycie świadomym swojego dialogu wewnętrznego daje ci informacje na temat tego, w czym musisz wytrenować swój umysł. Jeśli to, co cię otacza dookoła nie jest satysfakcjonujące oznacza to, że do twojej podświadomości dostał się wirus złych nawyków, który nie pozwala ci swobodnie żyć.

Techniki programowania umysłu

Gdy więc staniesz się świadomym swojego dialogu wewnętrznego, możesz zacząć programować się nową wersją. Zmienić kurs, w którym toczy się twoje życie. Potęga podświadomości może zostać wykorzystana do realizacji Twoich marzeń i celów życiowych. Wybór odpowiedniej techniki programowania umysłu zależy od Ciebie. Ze swojej strony polecam zainteresować się „Metodą Silvy” oraz falami mózgowymi o natężeniu Alfa. Wykorzystywanymi min. w hipnoterapii.