Sposoby na tańszy urlop wakacyjny

Pora na mój wakacyjny wpis. Piękna pogoda za oknem to sezon czysto urlopowy. Plaża, lasy czy jezioro, błogi spokój. Jednak urlop poza miejscem zamieszkania generuje koszty. W zależności jak długo trwa i gdzie się wybierzemy wydatki są różne. Jak więc najlepiej się przygotować? Przeanalizujmy różne sytuacje. Na pierwszy ogień weźmy tygodniowy pobyt nad polskim morzem. Planowanie zacznijmy od wyboru – znane modne miejsce czy zacisze z dostępem do plaży? A może mała turystyczna miejscowość? Wybierzmy ostatnią opcje, a będzie to pełnowartościowy i jednocześnie tańszy urlop wakacyjny.

Tańszy nocleg

monety oszczędzanie wzrost oszczędności
pexels.com

Im bliżej do morza tym wygodniej, ale i cena wyższa. Spacer alejkami rzędu 100 czy 200 metrów to sama przyjemność. Warto, więc wyszukiwać kwater w takich miejscach, bo są one tańsze. Pokój dwuosobowy z łazienką najbliżej morza, to koszt około 60 złotych za dobę od osoby. Pokój odrobinę dalej o takim samym standardzie to wydatek 40 złotych za dobę. Aż 1/3 taniej bez wielkiej różnicy w lokalizacji.

Jedzenie podczas urlopu

Smażalnie, pizzerię i bary szybkiej obsługi kuszą zapachami, ale czy kuszą cenami? Jesteś na urlopie i nie masz obowiązku stać non-stop przy kuchni. Restauracje oferują menu śniadaniowe i obiady serwowane do późnych godzin nocnych. Jaki jest mój sposób na oszczędzanie? Zakupy śniadaniowe w zwykłym sklepie. Poranne kanapki czy jajecznica, nie zajmują zbyt wiele czasu. Jednocześnie pozwolą zaoszczędzić więcej niż przy opcji śniadanie, obiad, kolacja w restauracji.

Atrakcje wakacyjne

Woda, słońce i piasek są za darmo, ale nawet na plaży wciąż kuszą przekąski czy słodycze. Tutaj oszczędność zależy już tylko od naszej silnej woli. Wiadomo, że ceny są wywindowane maksymalnie w górę. Kolejna opcja to pobyt na wczasach za granicą. Tutaj koszty wydają się wyższe. Cena takiej wycieczki jest zależna od naszych oczekiwań i tego co jest dla nas priorytetem. Jeśli chcesz zaoszczędzić to nie nastawiaj się na pięciogwiazdkowy hotel. Nie myśl też, że w tej samej cenie będą wczasy o każdej porze roku. Mniejsze fundusze nie oznaczają, że zostaje Ci tylko relaks na działce czy na balkonie. Musisz wiedzieć, kiedy jechać i gdzie wyszukiwać pożądane oferty wycieczek.

Wyjazd poza szczytem sezonu

Wycieczka do Grecji, autokarem trwająca 13 dni to jesienią koszt około 500 złotych. Biorąc pod uwagę opłaty obowiązkowe całość wyniesie maksymalnie 800 złotych. Za te pieniądze otrzymujemy standard, czyli zakwaterowanie, transport, opiekę przewodnika. Miejsce zakwaterowania to apartament z aneksem kuchennym. Dla porównania za to samo w lipcu zapłacisz dwa razy więcej.
Krótsze wczasy zagraniczne np. w Turcji to 900 złotych za osobę poza sezonem. W cenę wliczone jest wyżywienie, przelot i ubezpieczenie. Zadecyduj sam czy wolisz wczasy poza sezonem czy w sezonie. Zobacz ile możesz oszczędzić na urlopie.